כתבו עלינו
מסעדת אל סולטאן בבית זרזיר

"בלב שדות עמק יזרעאל, על עורק התחבורה המרכזי המחבר בין יישובי הסביבה בואך גליל תחתון ,
בכניסה לישוב הבדואי בית זרזיר שוכנת מסעדה מזרחית-ערבית אותנטית וצנועה המזמנת לבאים בשעריה חווייה קולינארית באווירה חמה ומשפחתית.
את מגוון מנות הבית רוקחים בשמחה מידי בוקר והמאכלים המוגשים לשולחן טריים ומהבילים, עשויים ממיטב חומרי הגלם הנבחרים בקפידה.
את המסעדה מנהלים האחים לבית סולטאן, המחזיקים ב"קילומטראז''" של עשרים שנה בתחום ההסעדה.
האחים קיבלו באהבה את מיגוון המתכונים הבייתיים מאימא ג''מילה ומסבתא אניסה ומביאים את בשורת המטבח הערבי להמוני בית ישראל אשר גודשים את המקום בסופי שבוע.
מנות הפתיחה שמעמיס המלצר על השולחן כוללות עלי גפן ממולאים ורעננים העשויים בקפידה, קובה נימוח בפה וגם כרובית בטחינה עדינה. מגוון הבשרים המוצעים "על האש" מגיעים היישר משני האיטליזים האיכותיים שמחזיקה המשפחה בכפרים שפרעם וכפר יאסיף, כך שאת אילן היוחסין של כל שיפוד עסיסי יודע צוות המטבח לדקלם מתוך שינה.
האחים לבית סולטאן אוהבים את האורחים, אוהבים את הסועדים ואוהבים מאוד לארח ו"להאכיל". כל אלו הם שגרמו לשמועה על המסעדה הצנועה שמגישה את החומוס הכי טוב בארץ לעשות לה כנפיים ברחבי האזור כולו ולביסוס המוניטין שלה כמסעדה ערבית מצויינת- בלי פוזה מיותרת, פשוט אוכל טרי וטוב ובמחיר שווה לכל נפש.
במקביל מתמחים האחים סולטאן בקייטרינג ערבי מסורתי לאירועים משפחתיים ענקיים, ולאחרונה האכילו במיטב הבשרים והסלטים בערב אחד למעלה מ-800 פיות רעבים.
מבין "מנות הדגל" שמוגשות במסעדה בולטת המקלובה העשירה העשויה מפרוסות עבות ועסיסיות של נתחי בשר כבש משובחים, המנסף המתנוסס בגאון על גבעת אורז בתיבול ייחודי שקנה מוניטין איזורי, וכמובן החומוס מעותר הצנוברים שמוגש חם, רך וטרי, ונקנה גם על משקל, ללא חומרים משמרים, על בסיס לקנות-ולטרוף !.
אל סולטן, מסעדה ומאהל , כביש ראשי בית זרזיר
מתוך "על השולחן"